Illustration Fabio Consoli

THINK360

360Kısalar

THINK360’ın sürdürülebilirlik alanında gerçekleştirdiği katkılardan birisi sürdürülebilirliği ilgilendiren en önemli konularda hazırladığımız kısa bilgi notları. Yaklaşık iki aylık periyotlarda olduğumuz Kısalar, herkesin erişimine açık olarak yayınlanıyor. Ana akım ve alternatif sürdürülebilirlik söylemleri ve ilgili konular kapsamında özgün içerik yaratmak ve bunları yine özgün ve eğlenceli biçimde iletişime taşımak Kısalar'ın ana amacı...

Sürdürülebilirlik Kütüphanesi

Sürdürülebilirlik ve ilgili konulardaki kitaplar oldukça pahalı ve erişimi zor. Bu gerçekten yola çıkarak ilgilenen herkesin kullanabilmesi için tasarlanan ve Türkiye’nin ilk sürdürülebilirlik kütüphanesi olma özelliğini taşıyan kütüphanemiz, S360 ofisinde sizleri bekliyor. Kütüphanemizin amacı; sürdürülebilirlik, liderlik, değişim, ortak değer yaratma, organizasyonel öğrenme gibi konularda bilgiye ve öğrenme yöntemlerine erişim sağlamak. Ofisimizde bulunan kütüphanemizi istediğiniz zaman ziyaret edebilir, bir fincan kahve eşliğinde araştırmanızı yapabilir ya da kitaplarımızdan ödünç alabilirsiniz.

Scholar360

Ana çalışma alanımız olan kurumsal sürdürülebilirlik ekseninde bilimsel bilginin üretilmesi ve paylaşılması amacıyla Scholar360'ı başlattık. Amacımız kurumsal sürdürülebilirliğe konu olabilecek herhangi bir alanda araştırmasını sürdüren ya da yeni başlayacak yüksek lisans öğrencilerine destek olmak. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Raporlar ve Yayınlar

360 Dialogues

Bugüne kadar içinde var olduğumuz 'sürdürülemez' sistemimizin ana ilkelerinden bir tanesi "konuşmayı bırak ve çalışmaya başla" idi. Buna yanıt olarak "konuşmaya başla ve işine dön" ilkesini benimseyerek karşılıklı diyalogları ve dinleme deneyimlerine önem veren bir yapıyı hayata geçirdik: 360 Dialogues. Bu kapsamda kendi günlük çalışmalarımızda kullandığımız yöntemlerden, müşterilerimiz için verdiğimiz hizmetlerin içeriklerine kadar geniş bir alanda farklı ve alternatif katılımcılık araçları kullanarak birlikte öğreniyoruz. Danışmanlık hizmetlerimiz çerçevesinde vizyon belirlemeden eylem tanımlamaya kadar farklı seviyeler için bu yöntemleri kullanarak müşterilerimizin kendilerini en iyi şekilde tanımlamalarını sağlıyoruz.

Destekliyoruz

Yalnızca kendi ürettiğimiz araçlar ile değil, hal-i hazırda toplum için değer yaratan farklı projelere de destek veriyoruz.