Menu

27 February

GRI Sürdürülebilirlik Profesyonelleri İçin Sınav Başlatıyor

Kurumsal paydaşı olduğumuz (OS) Global Reporting Initiative (GRI) sürdürülebilirlik alanında çalışan profesyonellerin, en son yayımlamış olduğu G4 Rehber İlkeleri hakkındaki bilgisini ölçmek için bir sınav açıyor. GRI G4 Sınavını yeterli skoru alarak geçen başarılı adaylar GRI tarafından bir sertifikayla ödüllendirilecek ve isimleri GRI'ın resmi websitesinde yayımlanacak. 

GRI yöneticisi Michael Meehan “Dünyada 17.000'den fazla GRI raporu var, 19.000'dan fazla GRI Sertifikalı Eğitimlerini almış profesyonel var. Sürdürülebilirlik raporlaması bir trend olmaktan çıkıp norma dönüşüyor. G4 Sınavı sayesinde bu konuda çalışan profesyonellerin inandırıcılığı ve itibarı artacak.” diye konuştu. 

Sınava girebilmek için GRI Sertifikalı Eğitimlerine katılmış olmak gerekiyor. 

60 soruluk sınav, G4 ilkeleri bilgisini ve GRI Raporlama sürecinin beş aşaması ile ilgili bilgiyi ölçmeye yönelik hazırlandı. Soruların %75'ine doğru cevap veren adaylar, sertifika alabilecek. Sınava dünya üzerinde 70 ülkedeki 4.500'den fazla GRI Sertifikalı Eğitim Ortaklarına ait test merkezinde girmek mümkün olacak. Gelişmekte olan ülkelerdeki adaylar ve GRI Kurumsal Paydaşları (OS) daha az bir ücret karşılığında sınava girebilecek.

Daha fazla bilgi için GRI websitesine danışabilir veya  GRI Medya İlişkileri Yöneticisi Davion Ford (ford@globalreporting.org) ile iletişim kurabilirsiniz. 

SHARE: