Menu

3 April

GRI’dan Sürdürülebilirlik Raporlamasında Engelliler Konusunda Rehber

GRI ve İspanyol Görme Engelliler Vakfı Fundación ONCE, engelli bireylerin haklarını korumak ve iyi uygulamaların teşvik etmek isteyen şirketlere hitap eden yeni bir rehber hazırladı.

GRI Başkanı Michael Meehan, “GRI olarak, Fundación ONCE işbirliğiyle engelli bireylerin haklarını korumak ve teşvik etmek isteyen şirketlere bunu nasıl başaracaklarını anlatan yardımcı bir rehber hazırladık” diyor. “Rehber, engelli bireylerin hakları üzerinde olumlu ya da olumsuz etkileri olabilecek uygulamaları tespit etmeye ve anlamaya yardımcı olacak. Ayrıca rehber yardımı ile engellilik raporlamasının temelini oluşturmamıza yardımcı olacak GRI tebliğlerinin tespit edilmesini amaçlıyoruz.” Siz de şirketinizde engelliler konusunda iyi uygulamalara imza atmak ve bu gelişmeleri ölçmek ve raporlamak istiyorsanız söz konusu rehberi bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Disabilty in Sustainability Reporting, engelsiz çalışma ortamları yaratmak ve engelli çalışanlar için yeni ürünler, hizmetler ve yaşam ortamları geliştirmek isteyen şirketlerin engellilik konusunda şeffaflığın önemini kavramasına yardımcı oluyor. Rehber ayrıca dünyanın dört bir yanında engelleri aşmaya ve fark yaratmaya kararlı pek çok şirkete ait vaka incelemesi içeriyor. Rehber engellilik konusunda geri bildirim ve katkı sağlayan birden fazla uzmanın ortak çalışması.

Fundación ONCE Başkan Yardımcısı Alberto Durán López, “Fundación ONCE olarak GRI’ın engellilik konusunda en yaygın kilit sorunları çözme konusundaki kararlılığını ve katkılarını çok değerli buluyoruz. Yayınlandığında, rehberin şirketlere bilgi paylaşımı ve şeffaf bir iletişim konusunda ilham kaynağı olmasını umuyoruz,” diyor. 

Sürdürülebilirlik stratejilerinde engelilik konusunda atılan büyük bir adım 

Lansmanı 11 Mart’ta Madrid’te yapılan organizasyona İspanya başta olmak üzere Avrupa’nın diğer ülkerinden yüzden fazla kamu ve özel sektör temsilcisi katıldı. Engelliliğin sürdürülebilirlik rapolamasına dahil edilmesi konusunda tarihi bir dönüm noktası olan organizasyon büyük ilgiyle karşılandı.

Siz de web seminerlerine katılın!

GRI ve Fundación ONCE mayıs ayı boyunca web seminerleri (webinar) düzenliyor olacak. Rehberin bir araya getirilmesinde katkısı olan yazar ve uzmanların da konuşma yapacağı seminerlere katılarak merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Web seminerlerine kaydolmak ve detaylı bilgi için OS team ile irtibata geçebilirsiniz. (OS@globalreporting.org)

SHARE: