Menu

12 June

Ortak Değer Yaratmayı Daha Yakından Tanımak İster Misiniz?

Ortak Değer Girişimi’nin (Shared Value Initiative) bu yıl Mayıs ayında New York’ta düzenlediği Ortak Değer Liderliği Zirvesi hem zirveye bizzat katılan hem de internet üzerinden canlı yayını takip eden toplam 1200 kişi tarafından eş zamanlı olarak takip edildi. Ayrıca Twitter ve diğer sosyal medya platformları üzerinden de yüz binlerce insana ulaştı. Zirvede yapılan sunumların, fotoğrafların ve zirve ile ilgili sosyal medyaya yansıyanların bir özetini sizinle paylaşıyoruz.  

https://youtu.be/IB0ULedc01M

Zirvede Levi Strauss Vakfı STK’larla işbirliğinin önemini, maden devi Anglo American kurumsal düşünce yapılarını nasıl değiştirerek inovatif ortak değer yaklaşımını benimsediklerini ve Western Union da STK’ların “ortak değer yaratma” kavramı sayesinde nasıl daha etkili olabileceklerini videolar aracılığıyla dünyayla paylaştı. Aşağıda liste halinde verdiğimiz bu kısa anlatı videolarını bu sayfadan görüntüleyebilirsiniz.

Bu yılki zirvede ayrıca ortak değer yaratımı ve dünyadaki gelişiminin anlatılacağı  Ortak Değer Yaratmada Global Trendler de ilan edildi. Trendlerde ana olarak 3 konu üzerinde duruluyor olunacak: “Şirketler neden ortak değer yaratmalı?”, “Ortak değer yaratma girişiminin gelişimi nasıl?” ve “Ortak değerler hangi şirketler tarafından hangi ölçekte yaratılmalı?”

1. GÜN 
Welcome to the Field
Kurumsal Bir Strateji Olarak Ortak Değer
En İyi İş Modeli İçin Doğru Şartlar
Ortak Değer Hareketi 
Ortak Değer Yaratan Bölgesel Şampiyonları 
Ortak Değer Hikayesi: Ecolour
Sosyal Sorunlarla Mücadelede İş Dünyasının Önemi
Şirket Düzeyinde Sağlıklı Stratejiler Geliştirme 
2. GÜN
Bir Ortak Değer Hikayesi: Koç Holding
Gıda ve Tarım Tedarik Zincirlerinde Ortak Değer
Hayırseverliğin Rolü
İş ve Sosyal Etkileri Ölçme 
Bir Ortak Değer Hikayesi: GlaxoSmithKline
Yatırımcının Rolü
Bir Hareket Yaratmak İçin Güç Toplamak 
Diğer bir yandan, Ortak Değer Girişimi’nin yaratıcısı ve destekçisi olan ve toplumsal sorunlardan iş fırsatları yaratan global liderlerden oluşan bir topluluk olan FSG, Birleşmiş Milletler’in daha önce yayınladığı içinde yoksulluğu, açılığı ortadan kaldırmak, herkes için daha sağlıklı bir yaşam, eşit ve kaliteli eğitim fırsatları gibi daha bir çok amaç barındıran Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne (SDGs) ulaşabilmek için yapılması gerekenlerden bahsedileceği bir web seminerine ev sahipliği yapıyor. FSG ve yaratmış olduğu bir oluşum olan ve toplumun elinde bulundurduğu kolektif gücü toplumsal ve çevresel problemleri çözmede kullanan Collective Impact Forum’un düzenlediği, Skoll Vakfı’nın da desteğiyle herkesin erişimine açık ve ücretsiz hale getirilen ve 18 Haziran’da gerçekleştirilecek olan bu seminere buradan kayıt olabilirsiniz. 

Ortak Değer Yaratma yaklaşımı ile ilgili soru ve görüşlerinizi bizimle info@s360.com.tr adresi üzerinden paylaşabilirsiniz. 

SHARE: