Menu

14 May

Bloomberg, TCFD önerilerini 2017 Etki Raporu’na entegre etti

Bloomberg, TCFD önerilerini 2017 Etki Raporu’na entegre ederek ilk kez TCFD önerileriyle uyumlu raporlama yaptı. Raporun iklimle ilgili senaryo analizlerine ayrılan bölümünde, küresel ortalama sıcaklık artışının 2 derece ile sınırlanamadığı durumda Bloomberg’in nasıl bir iş stratejisi ile yoluna devam edeceğine dair bir inceleme de bulunuyor.

Bloomberg’in sürdürülebilirliğe bakışı ve iş yaklaşımının paylaşıldığı raporda, sürdürülebilirlik ile ilgili konularda yapılan çalışmalarla faaliyet giderlerinde yaklaşık 100 milyon dolarlık tasarruf sağlandığı ve finansal ürün ve hizmetlere sürdürülebilirlik finansmanının entegre edildiği vurgulanıyor.

Raporun giriş mektubunda şirketin CEO’su Michael Bloomberg, Beyaz Saray’ın, ABD’nin Paris Anlaşması’ndan çekileceğini duyurmasının ardından, Bloomberg Philanthropies’in desteğiyle, iş dünyası ve sivil toplumdan liderlerin, Anlaşma’ya olan ortak desteğin teyit edilmesini sağladığını belirtiyor. Bloomberg, bunun sonucunda, 455 şehir, 16 eyalet, 325 üniversite ve 1.700'den fazla işletmenin America’s Pledge (Amerika’nın Taahhüdü) çatısı altında buluştuğu söylüyor.

SHARE: