Menu

17 April

S360 “Best for the Community 2015¨ Listesi’nde!

B Corp sertifikasyonunun arkasındaki kar amacı olmayan kuruluş B Lab’in, şirketlerin B Etki Değerlendirmesi’nden aldıkları puana göre yapılan “Best for the World” listesinde “Best for Community” (Toplum İçin En İyi Şirketler) arasına girdik. Eğer bu listeyi ilk defa duyuyorsanız, size sistemin nasıl çalıştığını anlatalım: “B Corp Best for the World” listesi her yıl, tüm Sertifikalı B Corp'lar arasında B Etki Değerlendirmesi‘nden toplamda en yüksek puanı alıp ilk %10'a giren şirketleri ödüllendiriyor. Değerlendirme; şirketlerin çevre, çalışanlar, toplum ve yönetim şeklinden oluşan dört kategori üzerinde yarattıkları etkileri ölçen kapsamlı ve çok yönlü bir test. Best for listeleri, daha iyi bir dünya için değer yaratan ve diğerler girişimcilere de bu konuda ilham veren şirketleri onurlandırıyor.

Biz de s360 olarak bu yılki listenin “Toplum için En İyiler” kategorisinde en iyi %10’luk dilime girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yılki listede yer sahibi bir şirket olarak, içinde bulunduğumuz toplumun hayat kalitesini artırmaya çalışırken diğer bir yandan da bu konuda diğer B Corp’lara öncülük etmek bizim için büyük bir onur. Bir B Corp olarak, küresel bir harekete Türkiye’de liderlik ediyor, iş hayatındaki başarı kavramını sadece rakipler arasında en iyi olmak olarak değil, dünya için en iyi olmak olarak tanımlıyor ve dünyadaki 1200 diğer B Corp ile beraber kendimizi küresel ekonomiyi değer yaratan bir biçimde şekillendirmeye adıyoruz.

S360′ın B Etki Değerlendirmesi karnesini buradan inceleyebilirsiniz. Yaptığımız tüm projelerde maksimum ortak değer yaratmaya çalışıyoruz. Puanımızın büyük kısmı ortak değer anlayışını kendi iş yapış şeklimizden, müşterilerimize sunduğumuz hizmete kadar stratejik olarak entegre etmemizden geliyor. Öte yandan, 20 kör rehbere istihdam sağlayan Dialogue in the Dark projesi başta olmak üzere, tüm sosyal yatırımlarımızın etkisini ölçüyor ve geliştirmek için çalışıyoruz.

4 kategori, 350 şirket, 29 ülke ve tek bir amaç içeren tüm listeye ise burdan ulaşabilirsiniz http://bestfortheworld.bcorporation.net/

Siz de B Corp topluluğuna daha yakından tanımak isterseniz bcorpturkey.org adresini ziyaret edin ve gücünüzü topluma için fayda sağlama ve köklü değişiklik yaratmada kullanmak için bu harekete katılın. 

SHARE: